Licznik

30677 gości było na naszej stronie.

-488 dni do końca roku szkol.

Aktualności


 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

odbędzie się

03 września o godzinie 10.00 

 


 

Zapraszamy chętnych do podjęcia nauki w POLIGRAFIKU.
Informujemy, że mamy kilka wolnych miejsc w klasie pierwszej kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej.


Program „Dobry Start” – 300 dla ucznia

W ramach rządowego programu „Dobry Start” na wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny przysługuje jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Świadczenie to przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, do ukończenia 20. roku życia, dla dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu. >>


Z wiosną rozkwita świat i ... nasza Biblioteka!

Zapraszamy na nowości czytelnicze, otwierajcie książkę i znikajcie..., ale tylko w naszej magicznej Bibliotece.

 

 


 

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci
dla tych dużych i tych małych!!

 

 

 


19 MAJA 2018

Dni Otwarte w Poligrfiku

w godzinach 9:00 - 14:00

 

 
 

 
Z okazji Światowego Dnia Grafika
wszystkim naszym ukochanym ARTYSTOM GRAFIKOM
życzymy dziś wielu wspaniałych wyzwań.
 
 

 
Szkolna Liga Strzelecka 2017/2018 zakończona. Dziękuję Wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wytrwałość.
W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy IV miejsce .
Gratulacje !!!
 


6.04.2018r. byliśmy na wycieczce w Auschwitz-Birkenau, miejsce to powinni zobaczyć wszyscy. Jest to największy hitlerowski obóz zagłady w Europie. Było nam przykro, że ludzie ludziom zgotowali ten los. Doceniamy czas i warunki w jakich przyszło nam żyć. Uwagę naszą zwrócił cytat w jednym z baraków "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie".
 


Wiosenne Biegi Przełajowe Arturówek 2018r. Są medale: Oliwia Kołacz lI miejsce, Dominik Marfiak III miejsce.
Gratulacje dla Wszystkich Zawodników!!!

 

 


Gratulacje dla uczennic z klas I gb, IV c i III c za imponujące osiągnięcia w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”.
W konkursie wzięło udział ponad 5000 uczniów z całej Polski. Uzyskaliśmy 8, 9, 10 i 15 wynik!


  

21 kwietnia 2018 r.

 godz. 9.00 - 14.00

 Dni Otwarte w POLIGRAFIKU...
Nowoczesna Szkoła – Atrakcyjny Zawód
Poligrafia Nas Otacza
ZAPRASZAMY!!!

 

 

 


 
Kolejne Dnia Doradztwa Zawodowego w Poligrafiku poza nami – podpisaliśmy listy intencyjne o współpracy z kolejnymi nowoczesnymi firmami poligraficznymi: LCL sp. z o.o., Reganta sp.j. oraz Hornet sp. z o.o.
Dziękujemy za obecność i sygnowanie porozumień Pierwszemu Wiceprezydentowi Miasta Łodzi Panu Tomaszowi Treli oraz innych szacownym uczestnikom spotkania.
Niemniej dziękujemy za obecność szkołom ponadgimnazjalnym prezentującym swoją ofertę edukacyjną, a także gimnazjalistom, którzy "przy okazji" zapoznali się z wyjątkową w makroregionie centralnym ofertą kształcenia w POLIGRAFIKU...
Dodatkową atrakcją było krótkie, ale treściwe przedstawienie dotyczące rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 


 Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

 

 


Międzynarodowy Dzień Teatru uczciliśmy wyjazdem do Teatru Polonia w Warszawie. Przedstawienie godne przeżycia.. co najważniejsze niepowtarzalna lekcja historii. Oto Kwiat Młodzieży Poligrafika.

 

 


Jak co roku POLIGRAFIK był obecny na Targach Edukacyjnych...

W tym roku ogromne zainteresowanie – nic dziwnego, jesteśmy elitarną, jedną z kilku Szkół Poligraficznych w Polsce. Tylko u nas kształcimy w zakresie GRAFIKI, POLIGRAFII, REKLAMY i DRUKOWANIA 3D w naturalnym rozbudowanym środowisku poligraficznym". Tylko w zawodzie "technik grafiki i poligrafii cyfrowej" umiejętności w zakresie drukowania 3D są potwierdzane, świadectwem, dyplomem i Euro-passem.


ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE!

 

 


 

Mimo mrozu młodzież z POLIGRAFIKA dała radę

 

 


 

 


 

Z A P R A S Z A M Y !!!

17 MARCA 2018

godz. 9.00 - 14.00

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby – Uczniów, Rodziców, innych zainteresowanych – na Dni Otwarte w Zespole Szkół Poligraficznych "POLIGRAFIK"...
Z przyjemnością przybliżymy Państwu arkana kształconych w u nas zawodów obejmujących grafikę, poligrafię i reklamę.
Pochwalimy się nowoczesnym sprzętem, komputerami, oprogramowaniem oraz innym wyposażeniem – nie tylko zawodowym.
Będziecie mogli Państwo ocenić jak szybko rozwija się Szkoła i jak szeroko wdrażane są nowoczesne cyfrowe technologie we wszystkich aspektach jej funkcjonowania.


NOWOCZESNA SZKOŁA – DOBRY ZAWÓD!

 


 

 "Ucz się w Łodzi" Dni Doradztwa Zawodowego dla gimnazjalistów.
  Poligrafik gotowy do działania!

 

 

 


Informujemy iż wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkole zostało sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.
 

 


POWODZENIA NA EGZAMINACH  POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODACH:

  • TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH
  • TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA

 


 

  


 

 


Nasz szkoła już od wielu lat bierze czynny udział w promocji honorowego krwiodawstwa za co otrzymaliśmy poniższy certyfikat.Trzynastego grudnia uczniowie po raz kolejny oddawali krew – następna akcja już na wiosnę. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.


To też potrafimy w Poligrafiku!!! Mały rozruch przed końcem semestru...


Dziś klasa 3c z p. Katarzyną Kurasińską poznawała Leonarda da Vinci - konstruktora, wynalazcę, inżyniera wojskowego, scenografa, nade wszystko wizjonera. Było pouczająco i odkrywczo. Zapraszamy na tę wystawę - warto.
 

 


23.11.2017 uczniowie "POLIGRAFIKA" odwiedzili zakład produkcyjny Paradyż – firmy z przeszło 25 letnim doświadczeniem w tworzeniu niepowtarzalnych płytek ceramicznych oraz dekoracji szklanych. Zapoznaliśmy się z technologią produkcji płytek ściennych i podłogowych a co dla nas najciekawsze - cyfrową technologią zadrukowania oraz drukowaniem za pomocą sita. 

 


Dni Doradztwa Zawodowego
Ucz się w Łodzi. Ucz się zawodu. Cykl spotkań promujących szkolnictwo zawodowe otwarty!!!


JUMP FRIDAY w Poligrafiku..

 


Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi.

 

 


W dniu 06.11. 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy sejm oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Pogoda nam dopisała. Wycieczka była udana.


W piątek 27.10.2017r. uczniowie Poligrafika wzięli udział w II Jesiennym Biegu Drakuli. Dziewczęta miały do pokonania 1000m a chłopcy 2000m. Mimo zmęczenia uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy.

 


27 października uczniowie klasy klasy czwartej pod opieką p. M. Fijałkowskiej uczestniczyli w Dniu Otwartym Roland Easy Day w Centrum Inspiracji w Łodzi.
Zobaczyli druk, laminację oraz aplikację folii do druku Easy Print oraz laminatu Easy Guard przy zastosowaniu:
- plotera drukującego Roland RF-640,
- laminatora Igepa MasterSEAL,
- aplikatora stołowego VRoller.
Jak widać na zdjęciach największym zainteresowaniem cieszył się aplikator stołowy VRoller. Usprawnia on i skraca proces laminacji, a także aplikacji zalaminowanych wydruków. Umożliwia aplikację na zarówno materiałach płaskich (płyty PCV, kompozytowe itp.), jak i elastycznych.

 


Dyrektor oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Poligraficznych im. Mikołaja Reja w Łodzi mają zaszczyt zaprosić Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków łódzkiego "Poligrafika" na uroczyste obchody 70-lecia Szkoły.

Uroczystość odbędzie się 16 listopada 2017 roku

PROGRAM OBCHODÓW:

10.00 – Msza Św. w intencji Szkoły – kościół pw. św. Kazimierza, Łódź, ul. Niciarniana 7
12.00 – Uroczystości w siedzibie Szkoły
12.00–12.45 – Część oficjalna uroczystości
12.45–13.30 – Część artystyczna uroczystości
13.30 – Spotkanie, poczęstunek

 

 


Dziś (10.010.2017) dziewczyny z 4C lekcję WF miały na kręgielni. Polecamy, świetna zabawa!


Dziewczyny dajmy o swoje zdrowie! Spotkanie w UMŁ na VII Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy.

 

 


30 września obchodziliśmy „Poligrafiku” Europejski Dzień Języków (EDJ). To doroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
W naszej Szkole święto ma ono dość spektakularny wymiar, w związku z tym było przygotowywane już od kilku dni. Wszystkie klasy biorące udział w imprezie przygotowały stoiska nawiązujące do wybranych państw Europy. Nie skończyło się jednak na standardowych prezentacjach i oprawie graficznej. W tym roku mogliśmy oglądać, słuchać, ale i smakować, a to za sprawą regionalnych potraw nawiązujących do kultury poszczególnych państw.
Kilkugodzinna impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę" – a oprócz doznań kulturalno-kulinarnych był również wątek rywalizacji, albowiem ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na najbardziej efektowne stoisko. Oceniono także inne elementy prezentacji – np. wątki naukowe, scenki, itp.
W tej rywalizacji wygrała klasa IVC (Portugalia), drugie miejsce zajęła klasa IIIC (Holandia) a na pudle zmieściła się jeszcze klasa IGBC (Irlandia).

 

 


W ramach projektu Klucz do zatrudnienia" realizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uczniowie POLIGRAFIKA zwiedzali Centrum logistyczne Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Wycieczka była też okazją do zwiedzenia starówki tego pięknego miasta... 

 

 

 


Zapraszamy wszystkich uczniów Poligrafika na obchody Europejskiego Dnia Języków w piątek 29 września. Będziemy mieli okazję zapoznać się z kulturą i językami różnych krajów, spróbować smacznych potraw, posłuchać muzyki... Bądźcie z nami.

 

 


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018.


 


Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi doceniony został za znakomite wyniki uzyskane przez uczniów podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2016/17.
Stosowny dokument – adresowany do Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej – odebrała dzisiaj od władz Łodzi Pani Dyrektor Irena Maszke.

 

  


 

Program „Dobry Start” – 300 dla ucznia

20-06-2018
Dobry start
W ramach rządowego programu „Dobry Start” na wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny przysługuje jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Świadczenie to (...)

Rajd pieszy

22-05-2017
miniaturka rajd-pieszy
VII Rajd " Rowerem, z kijkami i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą". Naładowani zieloną energią możemy wracać do szkoły!       

Zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych

10-05-2017
Uczniowie klasy 2 dr - technik organizacji reklamy - uczestniczyli w zajęciach, na których poznali technikę wykonywania fotografii produktu (fotografię reklamową). Zajęcia p (...)

Mistrz Techniki To Ja

30-03-2017
miniaturka mistrz-techniki-to-ja
Duży sukces zawodowy odniosła uczennica klasy IIIC POLIGRAFIKA – Marta Stasiak. W III edycji konkursu "Mistrz Techniki To Ja" zdobyła podwójne laury – III nagrod (...)